Części Kia

Zawieszenie

Samochody koreańskiego koncernu są ostatnio niezwykle popularne na rynku samochodowym. Kia zachwyca zwłaszcza małymi samochodami miejskimi, które nie tylko doskonale się prowadzą, ale dodatkowo są niezwykle funkcjonalne i dostępne w atrakcyjnej cenie. Takie modele jak Cee’d czy Soul cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu kierowców i większość z nich zdążyła już wyrobić sobie pozytywną opinię na temat koreańskiego producenta. Zawieszenie w samochodach Kii należy do stabilnych. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż do większości modeli montowane są amortyzatory pochodzące od renomowanych producentów na rynku części zamiennych jak np. amortyzatory Sachs. Dynamiczny rozwój koreańskiego koncernu pozwala na wprowadzanie stałych innowacji w dziedzinie zawieszenia, co umożliwia godną rywalizację ze światowymi tuzami motoryzacyjnymi do jakich należy Audi czy Toyota.

Amortyzatory Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/amortyzatory,kia,100121-184.html

Sprężyny zawieszenia Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/sprezyny-zawieszenia,kia,100113-184.html

Wahacze Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/wahacz,kia,100571-184.html

Łożyska kół Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/lozysko-kola,kia,100579-184.html

Układ hamulcowy

W zakresie układu hamulcowego samochody koreańskiego producenta również podążają z duchem czasu. Najlepiej świadczy o tym szereg nowoczesnych systemów montowanych w samochodach Kii. Wśród nich warto wyróżnić choćby system ESS, czyli system sygnalizacji awaryjnego hamowania, który wykrywa awaryjne hamowanie kierowcy i sygnalizuje je za pomocą błyskania światłami stopu do kierowców znajdujących się za pojazdem. Ponadto na dodatkową uwagę zasługuje system AHB (Active Hydraulic Booster), który znalazł zastosowanie między innymi w elektrycznej Kii Ray. Jest on odpowiedzialny za wytwarzanie jednakowego ciśnienia w układzie hamulcowym co pozwala na efektywne działanie hamulców niezależnie od sytuacji, a dodatkowo umożliwia ładowanie baterii auta. Prawidłowe działanie tych systemów nie byłoby możliwe bez zastosowania najwyższej jakości części układu hamulcowego podczas produkcji samochodów Kii.

Klocki hamulcowe Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/klocki-hamulcowe,kia,100030-184.html

Tarcze hamulcowe Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/tarcze-hamulcowe,kia,100032-184.html

Bębny hamulcowe Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/beben-hamulcowy,kia,100033-184.html

Szczęki hamulcowe Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/szczeki-hamulcowe,kia,100031-184.html

Zacisk hamulcowy Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/zacisk-hamulcowy,kia,100807-184.html

Układ przeniesienia napędu

Układ przeniesienia napędu wraz z jednostką napędową stanowią niezwykle ważne elementy dla inżynierów Kii. Najlepszym dowodem na to jest Kia Optima, której premiera miała miejsce na początku 2012 roku. Model ten został wyposażony w lekki, aluminiowy silnik pod nazwą „Nu”, który ma być flagowym produktem nowych samochodów koreańskiego producenta. Na dodatkową uwagę zasługują również systemy ochrony środowiska zastosowane w najnowszych Kia’ch. Wśród nich warto wymienić między innymi układ Kia ISG, który automatycznie wyłącza a następnie uruchamia jednostkę napędową w warunkach intensywnego ruchu miejskiego. Ogólnie jednostki napędowe stosowane w samochodach Kia są dynamiczne, ale na szczególne wyróżnienie zasługują silniki Diesla, które zachwycają osiągami oraz kulturą pracy. Podobnie jest w przypadku elementów sprzęgła, które w przypadku Kii nie należą do awaryjnych części.

Koło zamachowe Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/kolo-zamachowe,kia,100057-184.html

Tarcze sprzęgła Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/tarcza-sprzegla,kia,100053-184.html

Docisk sprzęgła Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/docisk-sprzegla,kia,100052-184.html

Sprzęgło kompletne Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/sprzeglo-kompletne,kia,100051-184.html

Układ chłodzenia

Elementy układu chłodzenia stanowią kolejny mocny punkt samochodów koreańskiego producenta. Zarówno chłodnice wody jak i chłodnice klimatyzacji wykonane są z aluminium, które nie dość, że waży mniej w porównaniu do innych materiałów, na jakie decydują się producenci chłodnic to dodatkowo stanowi doskonały przewodnik ciepła. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w okresie gwarancyjnym, który w przypadku nowych samochodów Kii wynosi aż 7 lat auta praktycznie nie mają problemów z układem chłodzenia. Wszystkie auto części układu chłodzenia, których użyto przy produkcji nowych samochodów są dokładnie sprawdzane przed montażem oraz muszą pozytywnie przejść rygorystyczne kontrole jakości wykonania, których przestrzega się w fabrykach Kii.

Chłodnice wody Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/chlodnice-wody,kia,100103-184.html

Chłodnice nagrzewnicy Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/chlodnica-nagrzewnicy,kia,100104-184.html

Pompy wody Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/pompa-wody,kia,100091-184.html

Termostaty Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/termostat,kia,100095-184.html

Filtry

Filtry samochodowe możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa składa się na filtry, których zadaniem jest dbanie o jak najlepszą kondycję części samochodowych. Wśród nich wyróżniamy filtry oleju, paliwa i powietrza. Filtr oleju odpowiedzialny jest za filtrację oleju silnikowego ze szkodliwych elementów powstałych w trakcie pracy jednostki napędowej. Filtr paliwa blokuje dostęp niepożądanych drobinek jak np. opiłki metalu znajdujących się w paliwie o wadliwej jakości. Filtry powietrza z kolei mają za zadanie oczyszczanie powietrza zasysanego do komory spalania z różnorodnych zanieczyszczeń. Do drugiej grupy wliczymy filtry, których zadaniem jest troska o stan zdrowia i samopoczucie kierowcy oraz pasażerów. Jego praca polega na oczyszczaniu powietrza wprowadzanego do kabiny samochodowej z takich elementów jak kurz, dym, zarodniki grzybów, cząstki asfaltu itp. Prawidłowo działający filtr kabinowy ma szczególne znaczenie dla osób cierpiących na różnorodne alergie, gdyż powstrzymuje również dostęp pyłków roślinnych do wnętrza pojazdu. Inżynierowie Kii dbają o najwyższą jakość filtrów montowanych w pojazdach tej marki. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż w seryjnym wyposażeniu najnowszych modeli znajdują się produkty Filtrona – firmy, która powszechnie uważana jest za produkującą jedne z najlepszych filtrów samochodowych.

Filtr oleju Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/filtr-oleju,kia,100259-184.html

Filtr paliwa Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/filtr-paliwa,kia,100261-184.html

Filtr powietrza Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/filtr-powietrza,kia,100260-184.html

Filtr kabinowy Kia:
https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/filtr-kabinowy-przeciwpylkowy,kia,100263-184.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *