Apple CarPlay w nowych modelach Kia

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Koreański koncern motoryzacyjny zapowiedział, że jeszcze w tym roku, w nowych modelach zagości system Apple CarPlay. Na czym będzie polegała integracja z tą aplikacją?

apple-car-playNowe samochody Kia będą miały wbudowaną możliwość integracji z iPhone’ami, co przełoży się na zarządzanie z perspektywy ekranu dotykowego pojazdu wieloma dostępnymi aplikacjami na system iOS. Głównym plusem tego typu rozwiązania jest bezpieczeństwo kierowcy – o wiele łatwiej, a zarazem bezpieczniej jest obsługiwać aplikacje z poziomu ekranu dotykowego, zamiast szukania poszczególnych aplikacji na telefonie.

W pierwszej kolejności, Apple CarPlay trafi do samochodów Kia wyprodukowanych w pierwszym kwartale bieżącego roku – mowa zatem o modelach Optima oraz Sportage. Dla kierowców, którzy już zdążyli nabyć jeden z powyższych modeli przygotowana została specjalna aktualizacja oprogramowania komputera pokładowego pojazdu, po której auta zostaną wyposażone w opisywaną aplikację.

Aktualizacja najpierw trafi do samochodów przeznaczonych na rynek amerykański. Na razie nie wiadomo kiedy Apple CarPlay pojawi się w autach Kia przeznaczonych do jazdy po Starym Kontynencie.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *