Dwie nowe hybrydy Kia debiutują w Genewie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Kia Niro oraz Kia Optima Kombi będą kolejnymi samochodami południowokoreańskiego koncernu motoryzacyjnego, które oferowane będą w odmianie napędowej plug-in hybrid. Ich premiera obyła się podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Oba samochody będą charakteryzowały się tym samym rodzajem napędu elektrycznego, który będzie mógł być doładowywany za pośrednictwem zwykłego gniazdka o napięciu 230V. Oprócz wspomnianych we wstępie modeli, na Targach Motoryzacyjnych w Genewie zadebiutują także modele Pictanto i Stinger.

Wracając jednak do tytułowych hybryd. Kia Niro, która jest crossoverem zasilana będzie za pośrednictwem benzynowej jednostki napędowej o pojemności 1,6 litra i oznaczeniu GDI, wspieranej elektrycznym silnikiem. Według informacji Kia, maksymalny zasięg modelu Niro przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego ma wynieść nawet do 55 km. Kia Niro Plug-In Hybrid ma trafić do salonów już w trzecim kwartale bieżącego roku.

Kia Optima Kombi w standardowej odmianie będzie charakteryzowała się nieco mocniejszym silnikiem. Mowa tu o 2-litrowej, benzynowej jednostce wspieranej silnikiem elektrycznym generującym 68 KM mocy. Łączna moc układu ma wynosić ponad 200 KM, zaś samochód ma charakteryzować się zasięgiem rzędu 60 km. Podobnie jak Kia Niro, model Optima Kombi w odmianie plug-in hybrid ma trafić do sprzedaży już na jesieni 2017 roku.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *