Elektryczna Kia Soul w 2014 roku

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Znamy już oficjalną datę wejścia do sprzedaży Kii Soul z elektrycznym napędem. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami auto trafi do salonów już w przyszłym roku.

kia-soul-electricKoreański koncern powoli kończy prace nad pierwszym w pełni elektrycznym samochodem, który trafi do ich oferty. Zasilana prądem Kia Soul drugiej generacji będzie wyposażona w niezwykle wydajną baterię stworzoną z polimerowych akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 27 kWh. Według danych producenta pełne naładowanie baterii ma wystarczyć do pokonania dystansu z rzędu 200 km. Akumulatory można z powodzeniem naładować w zwykłej sieci domowej 230/240V. Baterie do pełna można naładować w czasie około 5 godzin. Istnieje również szybsza metoda na naładowanie baterii auta. W tym celu musimy mieć dostęp do gniazda szybkiego ładowania o mocy 100 kW.

Samochód napędzany będzie za pośrednictwem silników elektrycznych o mocy 81,4 kW. Jednym z największych atutów elektrycznych jednostek napędowych jest stały moment obrotowy, który dostępny jest tuż po uruchomieniu silnika. W przypadku elektrycznej odmiany Kii Soul wynosi on 285 Nm. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe osiągi samochodu to nie należą one do imponujących. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie niecałych 12 sekund, zaś prędkość maksymalna wynosi 145 km/h. Elektryczna Kia Soul trafi do sprzedaży na rynkach zagranicznych już w drugiej połowie 2014 roku.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *