Elektryczna odmiana Soul za 2 lata

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 1.0/5 (1 głos)

Poznaliśmy datę wprowadzenia przez Kię na rynek pierwszego elektrycznego pojazdu. Auto powstanie w oparciu o Kię Soul II i będzie dostępne w sprzedaży prawdopodobnie od 2014 roku.

Debiut nowej odmiany Kii Soul według nieoficjalnych informacji będzie miał miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Chicago lub w Nowym Jorku. Obok podstawowych wersji silnikowych, do których bez wątpienia zaliczają się tradycyjne jednostki zasilane benzyną oraz olejem napędowych oferta zostanie wzbogacona o wersję elektryczną. Dokładne szczegóły najnowszego projektu Kii pozostają nieznane.

To nie koniec rewelacji ogłoszonych przez koreańskiego producenta. Obok ingerencji w rynek samochodów elektrycznych Kia ma zamiar wzbogacić ofertę wysokoprężnych jednostek napędowych o te, które spełniają restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6. Decyzja ta została podjęta przez koreański koncern w związku ze zbyt wysokimi cenami samochodów hybrydowych. Według szefostwa Kii w chwili obecnej korzystniej jest wydawać pieniądze na badania i rozwój silników wysokoprężnych, gdyż auta hybrydowe nie cieszą się jeszcze takim zainteresowaniem, jak można było się spodziewać.

Największe zaskoczenie wywołała informacja, według której koncern Kia miałby stworzyć pierwszy samochód w wersji Cabrio. Auto miałoby powstać na bazie modelu Pro_Cee’d, a oficjalny model zostałby zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie. W chwili obecnej to również niepotwierdzone informacje.

Elektryczna odmiana Soul za 2 lata, 1.0 out of 5 based on 1 rating
Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *