Interesujący prototyp Kia

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Znamy kilka szczegółów dotyczących tajemniczego prototypu koncernu Kia, który zostanie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

kia niroSamochód nazywa się Kia Niro i stanowi zapowiedź nowego modelu, który ma trafić do autosegmentu B. Auto od podstaw zostało zaprojektowane w europejskim centrum stylistycznym Kia, które znajduje się we Frankfurcie. Co ciekawe, studio to oddalone jest zaledwie o kilometr od miejsca, w którym co roku odbywają się słynne targi motoryzacyjne.

Wersja produkcyjna modelu, o ile oczywiście do takiej dojdzie będzie znacznie różniła się od konceptu. Wszak ciężko spodziewać się np. drzwi otwieranych do góry, niczym w samochodach Lamborghini. Mimo to Kia Niro z pewnością wyznacza nowy kierunek projektowania przyszłych aut marki. Koreański koncern zapowiada, że samochód wyposażony jest w innowacyjny rodzaj napędu. Póki co nie znamy szczegółów na ten temat, ale można spodziewać się, że chodzi o elektryczny bądź hybrydowy rodzaj napędu. Konkretów dowiemy się 10 września podczas zbliżających się Targów Samochodowych we Frankfurcie.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *