Kia Cee’d najbezpieczniejszym autem w… Szwecji

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Pierwsza generacja Kii Cee’d wygrała w swojej klasie w rankingu na najbezpieczniejszy samochód w badaniu przeprowadzonym przez szwedzką grupę ubezpieczeniową Folksam.

kia cee'dW raporcie pod nazwą „Jak bezpieczny jest Twój samochód” możemy przeczytać, że firma Folksam uznała Kię Cee’d najbezpieczniejszym samochodem dla segmentu B i C. Raport publikowany jest cyklicznie, co dwa lata. Zawiera on dane dotyczące wypadków drogowych na terenie Szwecji oraz wyników testów zderzeniowych NCAP.

Wnioski wyciągnięto na podstawie 158 tys. wypadków, które miały miejsce w latach 1994 – 2013. Obrażenia w tych wypadkach odniosło 38 tys. osób. Natomiast jeśli chodzi o dane zderzeniowe Euro NCAP to zestawienie obejmuje poziom ochrony odcinka kręgosłupa szyjnego, działania systemów kontroli trakcji oraz samoczynnej inicjacji hamowania w sytuacjach awaryjnych. Czynniki te przyjęto jako najważniejsze dla ograniczenia obrażeń odnoszonych przez kierowcę oraz pasażerów podczas wypadku drogowego. Oprócz modelu Cee’d w rankingu znalazły się również inne modele koreańskiego koncernu – Rio, Soul, Sportage i Sorento.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *