KIA cieszy się coraz większą popularnością

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 głos)

Postęp jaki koncern KIA zanotował na przestrzeni ostatnich lat powinien być wzorem do naśladowania pośród wielu producentów samochodowych. Koreańczycy biją kolejne rekordy – tym razem chwalą się faktem, że udało im się wyeksportować na rynki motoryzacyjne całego świata już ponad 15 mln aut.

Kia-Logo-blackCo ciekawe, eksport samochodów KIA na cały świat trwa o wiele dłużej, niż może nam się wydawać. Pierwsze auta KIA trafiły na rynki europejskie w 1975 roku. Wtedy było to zaledwie 10 egzemplarzy KII Bries w nadwoziu pickupa, który tworzony był w oparciu o technologię znaną z aut Mazdy. Z pewnością ówcześni włodarze południowo-koreańskiego koncernu nie zdawali sobie sprawy z faktu, jakiego rozpędu nabierze koncern na przestrzeni kolejnych lat.

W latach 2005-2010 KII udało się wyeksportować już 10 mln samochodów, a tempo eksportu nieustannie wzrastało. Zdecydowanie największą popularnością auta koreańskiego koncernu cieszą się w Stanach Zjednoczonych, gdzie łącznie trafiło aż 6 mln z 15 mln wyeksportowanych pojazdów. Dla porównania, do Europy zagościła nieco ponad połowa eksportu do USA – 3,35 mln egzemplarzy.

Aktualnie, siła eksportowa samochodów marki KIA stanowi aż 70% łącznej produkcji koncernu.

KIA cieszy się coraz większą popularnością, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *