Kia Cross GT oficjalnie zaprezentowana

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

W trakcie targów motoryzacyjnych w Chicago na stoisku koreańskiego producenta oficjalnie zaprezentowana została Kia Cross GT. Koncept ten inspirowany jest wg Kia „mocą płynącą z natury”.

Kia Cross GT jest samochodem, który w przyszłości w podobnej formie może zostać wprowadzony do seryjnej produkcji. Auto będzie pozycjonowane powyżej modelu Sorento. Kia Cross GT ma zostać luksusowym SUV-em, przez co we wnętrzu auta możemy znaleźć liczne nowoczesne zastosowania techniczne oraz najwyższej jakości materiały wykończeniowe.

Z zewnątrz nowoczesny wygląd samochodu podkreśla charakterystyczny grill, który obecnie jest znakiem rozpoznawalnym samochodów Kia. Niezwykle atrakcyjnie prezentują się dwa, małe przednie reflektory. Motyw ten został zastosowany przy lusterkach bocznych, które wg zapewnień producenta nie ograniczają widoczności. Auto zasilane jest za pośrednictwem technologii hybrydowej. Elektryczna jednostka napędowa współpracuje z benzynową, rzędową V6 o pojemności 3,8 litra. Moc przekazywana jest na obie osie przy pomocy automatycznej, 8-biegowej skrzyni biegów. Cały zestaw generuje około 400 koni mechanicznych, przy czym w trybie elektrycznym samochód jest w stanie pokonać około 20 kilometrów.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *