Kia GT trafi do produkcji w 2016 roku

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia – rewolucyjna Kia GT, która w formie konceptu wywołała spore zamieszanie podczas targów motoryzacyjnych 5 lat temu doczeka się wersji produkcyjnej.

kia-gt-konceptKia wprowadzając do produkcji model GT chce zaostrzyć rywalizację z głównymi, europejskimi konkurentami – m.in. Mercedesem, Audi oraz Volkswagenem. Jeszcze do niedawna wydawało się, że koreański producent jest na straconej pozycji w porównaniu do wyżej wymienionych koncernów, ale zmiana zamysłu stylistycznego w nowych autach Kia sprawiła, że wybrane modele koreańskiego koncernu stały się niezwykle atrakcyjne dla europejskich klientów.

Podobnie ma być z Kią GT, której premiera planowana jest na 2016 rok. Już 5 lat temu, szef designu Kia – Peter Schreyer, który ma bogatą przeszłość motoryzacyjną m.in. w BMW zapowiadał, że każdy, liczący się koncern musi w swojej ofercie posiadać flagowy model – tym autem ma zostać właśnie Kia GT.

Koncepcyjny model Kia był zasilany za pomocą silnika V6 o pojemności 3,3-litrów, który generował 390 KM mocy. Wiemy jednak, że do wersji produkcyjnej samochodu trafi mocniejsza i nowsza jednostka napędowa. Oprócz tego, w ofercie znajdą się mniejsze silniki – zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne, a także odmiany hybrydowe. Napęd będzie w standardzie przenoszony na tylną oś.

Kia GT ma trafić do salonów samochodowych najwcześniej w 2016 roku.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *