Kia KX3 Concept – mały crossover z Korei

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Koreański koncern motoryzacyjny Kia, podczas Targów Motoryzacyjnych w Kantonie zaprezentował swój najnowszy concept – niewielkiego crossovera o oznaczeniu KX3.

Kia-KX3-ConceptJuż pierwszy rzut oka na stylistykę pojazdu pozwala przypuszczać, iż Kia KX3 – pomimo, że została zaprezentowana w wersji koncepcyjnej, to nie będzie się znacznie odróżniać wyglądem w odmianie produkcyjnej. Dotychczas prezentowane koncepty Kia niekiedy były dość mocno oderwane od rzeczywistości, zaś model KX3 Concept jest w tym zakresie mocno stonowany. Nie oznacza to jednak, że auto nie jest atrakcyjnie wizualnie, a wręcz przeciwnie – ten mały crossover posiada bardzo ładne proporcje, przez co może spodobać się docelowej grupie klientów.

Jeżeli chodzi o gabaryty auta, to prezentują się one następująco. Kia KX3 Concept ma ponad 4,2 metra długości, 1,75 metra szerokości oraz 1,63 metra wysokości. Niewielkie rozmiary samochodu nie odbijają się na przestrzeni bagażowej pojazdu, która w standardowej konfiguracji będzie wynosić 400 litrów.

Pod maską samochodu zagości benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,6 litr i oznaczeniu T-GDI. Napęd z silnika będzie przenoszony na koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach.
Kia KX3 w wersji produkcyjnej dostępna będzie w sprzedaży wyłącznie na rynku w Chinach.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *