Kia ma nowego prezesa

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 1.0/5 (1 głos)

Koreańskie samochody cieszą się w Europie coraz większą popularnością. Jednym z ojców sukcesu Kia jest bez wątpienia Peter Schreyer, który odpowiedzialny jest za wprowadzenie nowej linii stylistycznej samochodów Kia. W nagrodę został mianowany prezesem koncernu.

Peter Schreyer dotychczas znany był z sukcesów jakie osiągnął w niemieckim Volkswagenie. To właśnie on odpowiedzialny był za wygląd pierwszych generacji Audi TT, New Beetle oraz Audi A3 i A6. W 2006 roku zmienił barwy klubowe wybierając azjatycki kierunek. Schreyer został wybrany głównym stylistą Kia i od tego momentu koreański koncern zaczął świętować pasmo sukcesów.

Peter Schreyer przede wszystkim zerwał z nudną stylistyką samochodów Kia nadając im sportowy, nowoczesny wizerunek. Co najważniejsze nowy charakter samochodów Kia spodobał się nie tylko Koreańczykom ale również w Europie oraz Ameryce, czego dowodem są doskonałe wyniki sprzedaży na tych rynkach motoryzacyjnych.

W nagrodę za osiągnięcia Peter Schreyer został mianowany szefem marki. Jest to pierwszy prezes w historii koncernu, który nie pochodzi z Korei. Awans ten jest wyrazem wdzięczności dla Schreyera oraz dowodem na to, że Kia chce być marką globalną, odnoszącą sukcesy na całym świecie.

Kia ma nowego prezesa, 1.0 out of 5 based on 1 rating
Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *