Kia Niro z rekordami w przedsprzedaży

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Najnowsze, hybrydowe dzieło południowokoreańskiego koncernu bije prawdziwe rekordy. Tylko w przedsprzedaży zostało złożone przeszło 23 tys. zamówień na najnowszą Kię Niro.

Przedsprzedaż na Kię Niro ruszyła w lipcu i zakończyła się w październiku bieżącego roku. W tym czasie, samochód trafił do niespełna 6 tys. kierowców, którzy jako pierwsi złożyli zamówienia na najnowszy crossover Koreańczyków. Przed zakończeniem 2016 roku, do nabywców trafi kolejne 15 tys. pojazdów.

Kim są nabywcy nowej Kii? Wg danych sprzedażowych koreańskiego koncernu, 46% całej puli aut trafiło do kierowców prywatnych, zaś 54% trafi do wyposażenia flot. Są to bardzo zbliżone wyniki do ogólnych wyników sprzedażowych południowokoreańskiego przedsiębiorstwa.

Kia Niro, jak już wspominaliśmy jest samochodem hybrydowym. Napęd auta stanowi jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra, wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa, która jest w stanie generować 105 KM mocy oraz 147 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik ten współpracować będzie wraz z elektrycznym motorem o mocy 32 kW. Łączna moc zespołu napędowego wyniesie zatem 141 KM. Jak przełoży się to na osiągi? W przypadku samochodów hybrydowych kluczowe są takie parametry jak spalanie i tutaj nowa Kia może pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami. Wg danych producenta, auto będzie w stanie spalać zaledwie 3,8 litra paliwa na każde pokonane 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *