Kia Novo Concept robi wrażenie!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Wydaje się, że możemy już na dobre zapomnieć o nudnych samochodach wypuszczanych na rynek przez koncern KIA. Tym razem, Koreańczycy prezentują tajemniczy koncept pod nazwą Novo, który już w pierwszej styczności robi ogromne, pozytywne wrażenie.

kia-novo-conceptKia Novo Concept to najnowszy projekt koreańskiego koncernu. Auto charakteryzuje się nowoczesną, agresywną stylistyką, przez co powinno przypaść do gustu europejskim klientom. Inżynierowie Kii doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że nie wolno stać w miejscu i należy podążać za czołowymi markami motoryzacyjnymi, a nawet niekiedy postawić na odwagę i wyprzedzić pewną epokę – takie założenia z pewnością towarzyszyły tworzeniu najnowszej Kii Novo.

Samochód doskonale prezentuje się od strony zewnętrznej, ale wewnątrz pojazdu jest równie dobrze. Kokpit powinien przypaść do gustu kierowcom, którzy nie przepadają za zbyt skomplikowanymi i przesadzonymi wnętrzami, a cenią sobie minimalizm. Należy jednak otwarcie przyznać, że mimo dość skromnej deski rozdzielczej, całość nadal prezentuje się bardzo nowocześnie. Kia Novo w odmianie koncepcyjnej została wyposażona w silnik o pojemności 1,6 litra, a za przenoszenie napędu odpowiedzialna jest 7-przekładniowa skrzynia biegów DCT.

Na pewno smutną informacją dla zwolenników tego konceptu jest fakt, że Koreańczycy póki co nie planują seryjnej produkcji modelu Novo. Model ten ma wyłącznie świadczyć o ogromnym potencjale koncernu Kia oraz o wizji stylistycznej, jaka będzie towarzyszyć samochodom koreańskiego koncernu, które będą trafiały do salonów samochodowych z całego świata w najbliższych latach.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *