Kia Optima po faceliftingu

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 głos)

Salon Samochodowy w Nowym Jorku obfituje w wiele premier. Na stoisku koreańskiego producenta pojawiła się między innymi odświeżona wersja Kii Optima.

kia optima faceliftingZmiany pofaceliftingowe dotyczące Kii Optima zauważalne są głównie z przodu pojazdu. Optima otrzymała m.in. nowe zderzaki, nowe reflektory oraz światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. W tej samej technologii wykonane są również tylne światła.

W standardzie samochód oferowany jest na 16” felgach, ale w opcji można wybrać felgi o rozmiarze 18”. Podstawowym silnikiem, który będzie pracował pod maską odświeżonej Kii Optimy będzie 2,4-litrowa, benzynowa jednostka napędowa generująca 203 KM. Usportowiona wersja oznaczona jako SX-T otrzyma dwulitrowy, doładowany silnik benzynowy o 280 KM mocy. W Stanach Zjednoczonych obie wersje sprzedawane są w zestawieniu z automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów. Wersja po faceliftingu została specjalnie stworzona z myślą o rynku amerykańskim. Póki co nie wiadomo, kiedy odświeżona Optima będzie oferowana w Europie.

Kia Optima po faceliftingu, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *