Kia Picanto z instalacją LPG

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Samochodowego we Frankfurcie koreańska Kia zaprezentuje model Picanto fabrycznie wyposażony w instalację LPG.

Kia PicantoKońcem września podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie oficjalnie zaprezentowana zostanie Kia Picanto LPG. Jak nazwa modelu wskazuje, auto będzie wyposażone w jednostkę napędową, która będzie mogła pracować zarówno na zasilaniu benzynowym, jak i przy pomocy gazu LPG. Będzie to niewielki, litrowy silnik generujący 67 KM oraz 90 Nm momentu obrotowego.

Z danych producenta wynika, że podczas jazdy z wykorzystaniem gazu LPG auto będzie spalało ok. 5,8 litra / 100 km. Oferta uzupełniona zostanie także o wersję wyposażoną w system Start/Stop, który pozwoli na dodatkowe obniżenie poziomu spalania o średnio 0,3 litra / 100 km. Jeśli chodzi o zbiorniki paliwa, to dla benzyny będzie on wynosił 35 litrów, natomiast butla LPG będzie w stanie pomieścić 27 litrów gazu. Auto do europejskich (w tym polskich) salonów ma trafić pod koniec roku. Póki co nie znamy ceny opisywanego modelu, ale jeżeli zostanie ona ustawiona na konkurencyjnym poziomie to samochód ten może być niezwykle popularny na polskim rynku motoryzacyjnym.

Kategoria: Newsy
  1. Tu nasuwa się pytanie po jakim czasie zwróci się taka instalacja jak taka kia pali 6 l benzyny na 100km a gazu ma palić 5.8l ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *