Kia prezentuje odświeżony model Rio

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

W trakcie nadchodzących targów motoryzacyjnych w Paryżu Kia zaprezentuje odświeżony model Rio. Czym będzie charakteryzować się ten samochód?

kia-rio-faceliftKia Rio to jeden z najpopularniejszych samochodów w segmencie B. Tylko w 2013 roku na całym świecie sprzedano ponad 55 tys. egzemplarzy tego auta. Po kilku latach od debiutu, Koreańczycy doszli do wniosku, iż trzeba przeprowadzić facelifting auta, aby było nadal atrakcyjne dla współczesnych klientów. Co zmieniło się w samochodzie w porównaniu do obecnej wersji produkcyjnej?

Zmiany nie są drastyczne, a raczej można o nich napisać w kontekście kosmetyki. Zmieniono kształt przedniego zderzaka oraz grill, a oprócz tego delikatne modyfikacje zostały przeprowadzone w tyle auta. Dodatkowo, Kia oferuje teraz trzy nowe rozmiary felg wykonanych ze stopów metali lekkich – 15, 16 i 17 cali. Ponadto, samochód będzie można teraz nabyć wraz z dwoma, nowymi wersjami kolorystycznymi – błękitnym, nazwanym jako Urban Blue oraz żółtym, o oznaczeniu Digital Yellow.

Pod maskę samochodu trafią cztery, nowe ekonomiczne silniki, które pracować będą w przedziale mocy od 75 do 109 KM. Będą one współpracować wraz z 5-biegową lub 6-biegową przekładnią manualną lub też w opcji wraz z 4-przekładniową, automatyczną skrzynią biegów.

Samochód ma trafić do salonów na początku 2015 roku. Nie znamy jeszcze cennika odświeżonej Kii Rio – być może zostanie on zaprezentowany podczas premiery auta, która odbędzie się na początku października podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *