Kia Pro_Cee’d również w 2013

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 głos)

Ofensywa koreańskiego producenta nadal trwa. Niedługo po ogłoszeniu daty premiery nowej Kii Soul, która będzie miała miejsce w połowie 2013 roku poznaliśmy datę rozpoczęcia sprzedaży Kii Pro_Cee’d. Według wstępnych ustaleń samochód ma trafić do salonów początkiem przyszłego roku.

Informacje dotyczą trzydrzwiowej odmiany hatchbacka Pro_Cee’d, który produkowany będzie w fabryce Kii w słowackiej Żylinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nowy produkt Kii produkowany będzie na tej samej płycie podłogowej co pięcioosobowa wersje modelu oraz bliźniaczy Hyundai i30. Tajemnicą wciąż pozostaje jednostka napędowa, która ma zostać zamontowana w Kii Pro_Cee’d. Prawdopodobnie ma to być silnik benzynowy znany z modelu Veloster o pojemności 1,6 litra, co przekłada się na około 180 koni mechanicznych.

Obok znaków zapytania postawionych przy jednostce napędowej, możemy dołożyć kolejne przy końcowym designu nowego Pro_Cee’da. Kia wypuściła dotychczas zaledwie jeden, czarno-biały szkic, który pozwala wysnuć wnioski, iż samochód będzie mieć zdecydowanie sportowy charakter. Świadczy o tym nisko prowadzona linia dachu, opływowa sylwetka modelu oraz masywne nadkola, które natychmiastowo rzucają się w oczy.

Kia Pro_Cee'd również w 2013, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Kategoria: Newsy
  1. Ze szkicu nie wiele widać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *