Kia Sorento w tarapatach w Stanach Zjednoczonych

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

O akcjach serwisowych największych koncernów motoryzacyjnych świata, w ostatnich miesiącach jest coraz głośniej. Tym razem problemy ma południowokoreańska Kia, której model Sorento może usterkę fabryczną.

kia-sorento-2009-2014Problem dotyczy niespełna 400 tys. modeli Kii Sorento, która została wyprodukowana w latach 2009-2013 z myślą o rynku amerykańskim. Jaki jest powód akcji serwisowej? Wg komunikatu prasowego koncernu Kia, problem może dotyczyć prawdopodobnej usterki blokady automatycznej skrzyni biegów, która prawidłowo działająca ma zapobiegać przełączaniu z trybu parkingowego w tryb jazdy.

Wadliwa część została wyprodukowana przez firmę SL Tennesee. Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli Kii wynika, że problem może pojawić się w trakcie eksploatacji modelu Sorento, stąd konieczność zastąpienia nieprawidłowo działającego elementu nowym. Co ciekawe, południowokoreański koncern otrzymał do tej pory już 50 zgłoszeń, dotyczących opisywanego problemu. W trzech przypadkach doszło do wypadków spowodowanych przez tę usterkę, w których zostały poszkodowane osoby.

Nie mamy póki co informacji, czy problem dotyczy także Kii Sorento, która została wyprodukowana z myślą o polskim rynku motoryzacyjnym.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *