Kia Soul drugiej generacji

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Kia będzie jednym z najaktywniejszych producentów samochodowych podczas zbliżających się Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie. Jedną z wyczekiwanych premier będzie druga generacja Kii Soul.

kia soul iiSamochód po raz pierwszy został zaprezentowany podczas marcowego salonu samochodowego w Nowym Jorku. Tym razem Kia prezentuje jednak wersję, która przeznaczona będzie stricte na europejski rynek motoryzacyjny.

Druga generacja Kii Soul przypomina poprzednika, ale została w całości zaprojektowana od podstaw. Inspiracją stylistów koreańskiej marki był model Truck’ster zaprezentowany przez producenta już w poprzednim roku. Auto powstało w oparciu o płytę podłogową zastosowaną w modelu Cee’d, co ma zapewnić doskonałe właściwości jezdne. W porównaniu z poprzednikiem auto będzie oferowało więcej miejsca w środku oraz zwiększoną przestrzeń bagażową (do 354 litrów).

Nie znamy póki co szczegółów dotyczących wersji silnikowych, które zostaną zastosowane w nowym Soulu. Wiadomo jedynie, że będą to czterocylindrowe jednostki napędowe i będą dostępne zarówno w tradycyjnych odmianach benzynowych jak i w dieslu. Jeżeli chodzi o wyposażenie auta to już w standardzie otrzymamy światła do jazdy dziennej oraz tylne światła wykonane w technologii LED, zaś w opcjach otrzymać będzie można m.in. system Start&Stop, automatyczną klimatyzację, tempomat oraz panoramiczny dach. Auto ma trafić do sprzedaży początkiem przyszłego roku.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *