Kia Soul EV trafi do produkcji

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Nowa Kia Soul EV została zaakceptowana i może trafić do seryjnej produkcji. Możemy być zatem pewni, że podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie Kia zaprezentuje produkcyjną wersję Kii Soul EV.

kia-soul-ev-2015Oficjalne zatwierdzenie tego elektrycznego samochodu w specyfikacji europejskiej zostało dokonane poprzez dyrektora wykonawczego Kia – Hanka Lee oraz pełną kadrę inżynierską. Za napęd elektrycznej Kii Soul EV odpowiedzialna będzie elektryczna jednostka napędowa o mocy 81,4 kW, której maksymalny moment obrotowy wynosi 285 Nm.

Hank Lee w jednym z wywiadów udzielonych mediom regionalnym przyznał, że wierzy w projekt pod tytułem Kia Soul EV. Dodał także, że jest przekonany, iż auto spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dowodem na to może być spore zainteresowanie tym pojazdem, również w Europie przez co Kia postanowiła zwiększyć nakład w 2014 roku na Stary Kontynent do 1000 egzemplarzy.

Europejska premiera Kii Soul EV nastąpi już 4 marca podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Auto do produkcji trafi już w drugiej połowie bieżącego roku, czyli pierwszych elektrycznych pojazdów Kia na ulicach możemy spodziewać się pod koniec 2014 roku.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *