Kia Trail’ster Concept debiutuje w Chicago

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Nowy samochód koreańskiego koncernu o nazwie Trail’ster Concept został stworzony na bazie Kii Soul. Czym będzie charakteryzować się ten model? Czy ma szanse na trafienie do seryjnej produkcji?

Trail'ster ConceptKia Trail’ster Concept to pomysł amerykańskiego oddziału Kii. Auto zasilane jest za pośrednictwem hybrydowego układu, a napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła. Serce samochodu stanowi benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra, która generuje 188 KM mocy. Silnik ten wspierany będzie poprzez elektryczny motor zamontowany z tyłu pojazdu, który dodatkowo generować będzie 36 KM mocy. Łączna moc napędu wyniesie zatem 220 KM przenoszonej na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-przekładniowej, manualnej skrzyni biegów.

Czym Trail’ster Concept odróżnia się w zakresie wyglądu od najnowszej generacji Kii Soul? Przede wszystkim wyższym prześwitem oraz sporych rozmiarów, 19-calowymi felgami. Model ten otrzymał także charakterystyczne malowanie nadwozia, przez co bez większych problemów będzie wyróżniał się na ulicach spośród innych samochodów.

Amerykański oddział Kia, tworząc model Trail’ster Concept chciał podkreślić zaawansowanie techniczne hybrydowych samochodów. Ze źródeł Kia wynika, że takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 30% paliwa w zestawieniu z tradycyjnym, benzynowym napędem. Niestety, auto nie charakteryzuje się zbyt dalekim zasięgiem, gdyż przy użyciu wyłącznie silnika elektrycznego będziemy mogli pokonać zaledwie 4 kilometry.

Czy auto trafi do seryjnej produkcji? Tego na razie nie wiemy. Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w Internecie wynika, że są na to całkiem spore szanse.

Kategoria: Newsy
  1. OBY TRAFIŁO DO PRODUKCJI BO NIE WIEM CZEMU ALE URZEKŁO MNIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *