Kia wkracza do Chin

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Chiński rynek motoryzacyjny staje się coraz istotniejszy dla ogólnoświatowej motoryzacji. Najlepiej świadczy o tym fakt, że kolejni producenci samochodowi przygotowują auta wyłącznie dla Kraju Środka. Teraz przyszła kolej na koncern Kia, który przygotowuje specjalną markę dla Chin.

horki-1Nazwy chińskich marek samochodowych Europejczykom mogą wydawać się dziwne, ale to nie oni są docelową grupą odbiorców. Marka jaka będzie reprezentować koreański koncern w Chinach otrzymała nazwę Horki, która powstała z połączenia słów Hor (Chiny) oraz Ki (prowadzenie).

Kia podpisała umowę z lokalnym oddziałem Dongfeng Yueda Kia (DYK) co umożliwiło stworzenie nowej marki na rynku chińskim omijając tym samym ogromne zapłaty związane z importem modeli do Chin.

Pierwszym modelem wyprodukowanym pod nową marką będzie samochód nazwany Horki-1. Koncept został niedawno zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Patrząc na wizualizacje samochodu naprawdę ciężko jest nie zauważyć nawiązania do Kii Forte/Cerato. Nadal nieznana jest data rozpoczęcia produkcji tego samochodu. Horki to świeży twór, więc do całego pomysłu należy podchodzić z dystansem. Jednak Koreańczycy wraz z nowo powstałą marką wiążą wiele nadziei i zgodnie z zapowiedziami już w 2015 roku mamy zobaczyć całą gamę modeli w różnych odmianach nadwozia i cenach.

Kategoria: Newsy
Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *