Koncepcyjna Kia Provo

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Pośród premier na rozpoczętych dziś Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowana została m.in. Kia Provo. Ten miejski samochód ma być przeznaczony głównie dla młodych kierowców.

Koreański producent nie podał dotąd szczegółowych informacji na temat wspomnianego modelu. Z wstępnych grafik można wnioskować, że samochód został stworzony podobnie jak pojazdy konkurencji – Citroen DS3 czy Mini Cooper. Co ciekawe auto odbiega więc od sprawdzonej ścieżki stylistycznej znanej z najnowszych pojazdów marki. Charakter całości podkreślają duże felgi utrzymane w podobnym tonie kolorystycznym co reszta nadwozia. Wnętrze również utrzymane jest w koncepcyjnym stylu. Chromowane elementy w połączeni z zamszem prawdopodobnie nie dotrwają w niezmienionej formie do wersji produkcyjnej.

Pod maską Kii Provo pracuje 1,6 litrowy silnik GDI generujący 204 koni mechanicznych mocy, który w połączeniu z hybrydowym napędem na cztery koła w postaci silnika elektrycznego zapewnia dodatkowy moment obrotowy na tylną oś oraz oferuje możliwość jazdy przy użyciu wyłącznie silnika elektrycznego. Napęd przenoszony jest przy pomocy dwusprzęgłowej, siedmiostopniowej skrzyni biegów DCT.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *