Letni przegląd auta – na co zwrócić uwagę?

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)
Letni przegląd samochodu

Wiosna i lato to idealny czas na rozpoczęcie sezonu wyjazdowego. Majówka, wakacje i piękna pogoda wręcz zachęcają do wyjechania z rodziną lub znajomymi poza miasto. W rzeczywistości dużo więcej kilometrów przejeżdżamy właśnie w okresie wiosenno letnim niż jesienno zimowym. Mając na uwadze, że zima jest bardzo trudnym okresem dla naszych pojazdów warto dokładnie sprawdzić ich faktyczny stan. Ale jak się do tego zabrać? O tym w dalszej części tego artykułu.

Czy wykonanie letniego przeglądu samochodu ma sens?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta: tak. Jest to na tyle oczywiste, że w zasadzie nie ma tutaj czego tłumaczyć, ale krótko podsumujmy. Nasze samochody podczas zimy są eksploatowane w bardzo przykrych warunkach. Niskie temperatury, sól, dziurawe nawierzchnie powodują znacznie szybsze zużywanie się elementów podwozia niż podczas sezonu letniego. Warto więc na koniec zimy sprawdzić, czy wszystko to co odpowiada za bezpieczeństwo oraz komfort naszej jazdy jest na swoim miejscu.

Czy warto wykonać letni przegląd auta w serwisie?

Wykonanie przeglądu letnie może nas uchronić przed wieloma przykrymi sytuacjami podczas wakacyjnych wyjazdów. Proste sprawdzenie stanu naszego samochodu uchroni nas przed awariami, które podczas podróży mogą nam skutecznie utrudnić życie i zabrać przyjemność podróży. Letni przegląd nie musi być skomplikowany ani kosztowny. Czasem nawet pobieżne sprawdzenie stanu naszego auta pokaże nam, nad czym powinniśmy popracować by móc wygodnie i bezpiecznie zabrać swoich bliskich na wakacje.

Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania letniego przeglądu samochodu?

Podczas letniego przeglądu samochodu warto zwrócić szczególną uwagę na stan naszego zawieszenia. To właśnie ono bardzo ciężko pracuje przez całą zimę, a dodatkowo musi sprostać trudnym warunkom. Należy więc sprawdzić czy wszystkie elementy gumowe wyglądają dobrze oraz czy elementy metalowe nie są skorodowane. Następnie wykonajmy ogólny przegląd podwozia. Jeśli widzimy ogniska korozji zadbajmy o ich jak najszybsze usunięcie. Jeśli widzimy uszkodzenia powstałe w wyniku kamieni czy uderzeń innych przedmiotów – również postarajmy się je zabezpieczyć. W następnej kolejności przejdźmy do sprawdzenia stanu naszych opon. Sprawdźmy czy nie są już zbyt zużyte lub stare i czy nadają się do zamontowania do naszego samochodu. Przy okazji warto sprawdzić również stan hamulców.

Po zimie powinniśmy również zwrócić szczególną uwagę na stan układu klimatyzacji. W tym celu powinniśmy udać się przed pierwszymi upałami do serwisu, gdzie zostanie wykonany kompletny serwis oraz przegląd układu klimatyzacji w naszym samochodzie. Zima to również trudny czas dla filtrów powietrza, nie zapominajmy o nich podczas przeglądu.
Jak widać letni przegląd samochodu wcale nie musi być skomplikowany. Bardzo często możemy go wykonać we własnym garażu przy użyciu podstawowych narzędzi, a dzięki niemu będziemy mieli pewność, czy nasz samochód utrzymał dobrą formę.

Zobacz więcej o letnim przeglądzie samochodu: https://www.boschcarservice.com/pl/pl/uslugi/przeglady/przeglad_letni/przeglad_letni

Kategoria: Bez kategorii
  1. Witam,
    Pewnie że warto wykonać taki przegląd. Po zimie może się dużo zmienić,, tym bardziej kiedy dużo solanki ląduje na drogach i pojawiają się korozje, im wcześniej zadbamy o usunięcie korozji tym dłużej będziemy się cieszyć zdrową karoserią 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *