Nowa Kia Optima oficjalnie!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

W trakcie tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku zadebiutuje najnowsza generacja Kii Optimy. Niedawno do sieci trafiły oficjalne zdjęcia najnowszego koreańskiego samochodu – co sądzicie o tym projekcie?

kia-optima-2015Decyzja o stworzeniu kolejnej generacji Kii Optimy zapadła już chwilę temu. Zwiastunem dla nowego koreańskiego projektu była Kia Sportspace, która została zaprezentowana podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Tak jak można było się spodziewać – nowa Kia Optima ma dużo wspólnego z zaprezentowanym niedawno konceptem, jednak projekt końcowy jest naprawdę ciekawszy, niż można było się spodziewać.

Dla wielu krytyków motoryzacyjnych, nowa Kia Optima będzie najładniejszym autem w historii koreańskiego koncernu. Samochód we wczesnej fazie sprzedaży dostępny będzie wyłącznie na rynku amerykańskim, a do salonów samochodowych na Starym Kontynencie ma trafić pod koniec bieżącego roku.

Jakie silniki będą służyły do napędzania nowej Kii Optimy? Jeżeli chodzi o odmianę amerykańską, to tutaj kierowcy otrzymają do dyspozycji jednostki napędowe znane z Hyundaia Sonaty, czyli motory o pojemności 1,6 turbo, 2,0 turbo oraz 2,4 turbo. Na rynek europejski, Kia Optima trafi najprawdopodobniej wraz z silnikiem 1,7 CRDI. Ponadto, wiele wskazuje na to, że Kia Optima w Europie dostępna będzie także w odmianie hybrydowej.

Kategoria: Newsy
  1. Genialny! Kia moim zdaniem deklasuje inne samochody tego segmentu jeśli chodzi o stylistyke

  2. Wygląda cudnie, ale oczywiście Europa z opóźnieniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *