Nowa Kia Soul zaprezentowana

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku koreański producent zgodnie z zapowiedziami zaprezentował nową odmianę Kii Soul.

Kia Soul 2013Najnowsza generacja Kii Soul posiada o ponad 20 mm dłuższy rozstaw osi w porównaniu do poprzednika. Natomiast cały samochód jest został poszerzony o dodatkowe 15 mm. Wysokość auta nie uległa zmianie – nadal wynosi 1610 mm. Ze zmian dotyczących wyglądu zewnętrznego, które wpadają w oko warto zauważyć nowe światła przednie oraz nowy grill – typowy dla nowej linii stylistycznej marki.

Reflektory przednie oraz dolny wlot powietrza są łudząco podobne do koncepcyjnego modelu Track’ster. Również z tyłu nowej Kii Soul można znaleźć podobieństwa do konceptu. Tylna klapa została zaprojektowana tak, że część oszklona oddziela karoserię. Kształt reflektorów umieszczonych w słupkach jest również zbliżony do tych z Track’stera.

Nowy Soul dostępny będzie w zestawieniu z siedmioma kolorami nadwozia, wśród których znajdzie się m.in. Żółty Solar oraz Czerwone Inferno. Także wnętrze samochodu uległo znacznej poprawie stylistycznej i jest bardziej pasujące do obowiązującego m.in. w nowy cee’dzie. Z pewnością jest ono świeższe w zestawieniu z poprzednikiem. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu m.in. licznych, błyszczących elementów. Powiększenie nowego Soula przełożyło się na większą ilość miejsca we wnętrzu. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie tylnej kanapy mają więcej miejsca na nogi.

W specyfikacji na rynek amerykański samochód oferowany będzie ze 130-konnym silnikiem GDI o pojemności 1.6 litra. Nie znamy jeszcze dokładnych parametrów Kii Soul przeznaczonej na rynek europejski.

Kategoria: Artykuły
  1. karolek276 napisał/a:

    rzeczywiście dużo lepiej wygląda niż poprzedni model, jak dla mnie idealne auto do poruszania się po mieście, nie za duże i ładnie się prezentuje. Jedyny minus to była ilość miejsca w środku, ale skoro teraz ją powiększyli to naprawdę zasługują na plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *