Nowy SUV koncernu Kia zaprezentowany

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Koreański koncern nie zwalnia tempa w zakresie prezentacji nowych samochodów. Tym razem do gamy modelowej Kia ma dołączyć SUV o tajemniczej nazwie KX3. Czym będzie charakteryzować się to auto?

kia-kx3Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych, które odbyły się końcówką ubiegłego roku. Po wersji produkcyjnej widać, że Kia KX3 nie będzie w dużym stopniu odbiegać od swojego pierwowzoru. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich kierowców, którym auto to przypadło do gustu już przy pierwszym kontakcie.

Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim gabarytów samochodu. Kia KX3 będzie po prostu większa od wersji koncepcyjnej, a świadczą o tym jej wymiary – 4270 mm długości, 1780 mm szerokości oraz 1630 mm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2590 mm. Delikatne modyfikacje wprowadzono również w zakresie przedniego panelu, a konkretnie reflektorów, które w wersji produkcyjnej charakteryzują się delikatnie odmienionym kształtem. Podobny zabieg przeprowadzono również z tyłu pojazdu.

Jeżeli chodzi o parametry techniczne pojazdu, to pod maską Kii KX3 zagości benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra, która będzie w stanie generować 123 KM mocy. Dla miłośników wysokoprężnych silników przygotowano turbodoładowany motor o takiej samej pojemności, jak odmiana benzynowa generujący 200 KM mocy.

Samochód trafi w pierwszej kolejności na rynek chiński, już w marcu bieżącego roku. Póki co nie podano oficjalnych informacji, czy Kia KX3 będzie sprzedawana na innych rynkach, w tym również w Europie.

Kategoria: Newsy
  1. Kiedy wprowadzają na rynek i jaka jest cena podstawowa?

  2. Wygląda zacnie. Jaka cena?

  3. Kia może i początkowo została zlekceważona ale z każdym kolejnym rokiem udowadnia że to bardzo dobry koncern znający się na rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *