Oficjalne zdjęcia Kii Pro_Cee’d II

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Całkiem niedawno poznaliśmy datę premiery nowej Kii Pro_Cee’d II, która przypadnie na pierwsze miesiące 2013 roku. Niedługo po ogłoszeniu terminu Kia postanowiła zaprezentować pierwsze, oficjalne zdjęcia swojego najnowszego projektu.

Trzeba przyznać, że sylwetka nowego modelu Kii niemal całkowicie pokryła się z niedawno prezentowanym szkicem. Zgodnie z zapowiedziami Kia Pro_Cee’d II będzie miała sportowy charakter, niską linię dachu i masywne nadkola. Całości smaczku dodaje niewielka, tylna szyba oraz chromowe połączenie reflektorów z grillem. Niezwykle atrakcyjnie prezentują się światła przeciwmgielne, które w tym modelu wmontowane zostaną w przedni zderzak.

Auto będzie produkowane na płycie podłogowej wykorzystanej przy produkcji Hyundai’a i30. Tajemnicą przestały być również wersje napędowe, które początkowo zostaną zastosowane w nowej Kii. Po premierze będzie można wybrać spośród benzynowych i wysokoprężnych jednostek napędowych o pojemności 1,4 i 1,6 litra. W zależności od zainteresowania najnowszym samochodem Kii istnieje możliwość poszerzenia gamy jednostek napędowych o mocniejsze wersje. Trzeba otwarcie przyznać, że nawet w przypadku mocniejszego silnika o pojemności 1,6 litra może zabraknąć koni mechanicznych zwłaszcza, gdy będziemy traktowali model Pro_Cee’d II jako samochód sportowy.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *