Pierwsze szkice modelu ProCee’d GT

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Koreański koncern niedawno opublikował pierwsze szkice usportowionego modelu ProCee’d GT. Samochód ma stanowić główną konkurencję dla Volkswagena Sirocco.

Sylwetka auta powinna przypaść do gustu fanom sportowych pojazdów. Co prawda póki co nie znamy jeszcze szczegółowych danych dotyczących jednostek napędowych jakie mają znaleźć zastosowanie w tym modelu, a co za tym idzie przewidywanych osiągów, ale pod tym względem inżynierowie koreańskiego koncernu nie powinni nikogo niemile zaskoczyć.

Z wstępnych spekulacji wynika, że pod maską Kii ProCee’d GT zagości jednostka napędowa znana z Hyundaia Velostera. Jest to turbodoładowany silnik o pojemności 1.6 litra i mocy mocy z rzędu 184 koni mechanicznych. Motor ten ma docelowo współpracować z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów.

Model ProCee’d GT jest kolejnym etapem europejskiej ekspansji koreańskiego producenta. Według optymistycznych założeń szefostwa, modele Kia do 2016 roku mają sprzedawać się w nakładzie 450 tysięcy egzemplarzy w skali roku. Wiele wskazuje jednak na to, że obrany plan nie jest nierealny. Do końca września sprzedano ponad 257 tysięcy modeli Kia, co oznacza wzrost o 21% do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *