Trzecia generacja Kii Sorento zadebiutuje w Paryżu

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Salon Samochodowy w Paryżu będzie światkiem licznych, światowych premier. Wśród debiutujących pojazdów znajdzie się Kia Sorento trzeciej generacji, o której na miesiąc przed premierą wiemy coraz więcej.

Kia-Sorento-iiiNadwozie nowej Kii Sorento prezentuje się o wiele nowocześniej w porównaniu z poprzednią generacją auta. Jest to spora zasługa nowych, wydłużonych reflektorów, które zachodzą na bok samochodu. Powiększony został także grill, który teraz dostosowany jest do charakterystycznego znaku rozpoznawczego Kii znanego jako „tygrysi nos”. Gabaryty samochodu zostały w większości zwiększone – auto jest szersze i dłuższe od swojego poprzednika. Przełożyło się to na pojemność bagażnika, która wzrosła z 515 litrów w drugiej generacji do 605 litrów w najnowszym Sorento.

Auto ma cieszyć się sporym zainteresowaniem europejskiej klienteli, przez co trzecia generacja Kii Sorento została w całości zaprojektowana i skonstruowana w europejskim centrum Kii we Frankfurcie. Wnętrze samochodu jest znacznie bardziej luksusowe, w zestawieniu z poprzednikiem do wykończenia auta użyto bardziej prestiżowych i miększych materiałów. Kia Sorento III dostępna będzie w wersji pięcioosobowej i siedmioosobowej.

Samochód w Europie dostępny będzie wraz z dwiema jednostkami napędowymi – 2,4-litrowym benzynowym silnikiem GDI oraz 2,2-litrowym turbodieslem. Kia Sorento III zostanie oficjalnie zaprezentowana już 2-go października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Kategoria: Newsy
  1. Samochody marki KIA są coraz popularniejsze w naszym kraju. Bardzo ładny design, fajnie się je prowadzi. Nowa KIA SORENTO tez bardzo ładna, na tym zdjęciu prezentuje się fantastycznie. I ten panoramiczny dach.. Cudo, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *