Ulubiony SUV Polaków

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Kia Sportage jest pewnego rodzaju fenomenem na polskim rynku motoryzacyjnym. W czasach, gdy coraz mniej osób decyduje się na zakup salonowego samochodu po Kię Sportage ustawiają się kolejki.

kia sportageKia Sportage jest pierwszym autem typu SUV koreańskiego koncernu. Nic więc dziwnego, że w samochodzie pokładano ogromne nadzieje, ale mimo wszystko do tematu podchodzono ostrożnie. Wszak brak doświadczenia w projektowaniu i produkcji takich aut z pewnością nie był mocną stroną inżynierów Kii. Gdy Koreańczycy zaprezentowali prototyp, niewielu dziennikarzy motoryzacyjnych wierzyło, że auto o podobnym tonie stylistycznym ma szanse na trafienie do seryjnej produkcji. Jak widać – mylili się. Obecnie Kia Sportage jest najchętniej kupowanym SUV-em w Polsce.

Samochód z pewnością nie należy do najtańszych – za podstawową wersję wyposażeniową i silnikową należy zapłacić co najmniej 70 tys. zł. Nie przeszkadza to jednak kierowcom. Kia Sportage jest aktualnie siódmym, najchętniej kupowanym samochodem w Polsce, a co warte zauważenia – nie wyprzedza ją ani jeden SUV. Tylko w tym roku Polacy zakupili 4,7 tys. nowych egzemplarzy Sportage, co stanowi wzrost o 30% w zestawieniu z rokiem ubiegłym.

Kategoria: Newsy
  1. norbert napisał/a:

    śliczne autko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *