Wiemy jak będzie wyglądała Kia Sportage

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Do Internetu wyciekły oficjalne zdjęcia potwierdzające plotki dotyczące wyglądu nowej Kii Sportage. Premiera samochodu ma odbyć się we wrześniu, podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

nowa-kia-sportageKoreańskiemu koncernowi Kia nie udało się utrzymać w tajemnicy wyglądu najnowszego modelu – Sportage. Na kilka dni przed oficjalną prezentacją tego auta, do sieci wyciekły zdjęcia, które prezentują nowy samochód z Korei Południowej w pełnej okazałości.

Zgodnie z objętą już jakiś czas temu strategią, nowa Kia Sportage także będzie charakteryzowała się odważną stylistyką. W nowym modelu Sportage konstruktorzy postawili na masywną budowę, przerobione reflektory oraz światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, a także atrakcyjny spoiler.

Nowa Kia Sportage została stworzona na tej samej płycie podłogowej, którą wykorzystano do zbudowania Hyundaia Tucsona. Wiele wskazuje na to, że nowy samochód koncernu Kia wykorzysta te same jednostki napędowe, które trafiły pod maskę wspomnianego Hyundaia – mowa o 1,6-litrowym, benzynowym silniku w dwóch wariantach mocy – 135 KM oraz 176 KM. Dla kierowców, którzy preferują wysokoprężne motory przygotowano diesle o pojemności 1,7 litra oraz 2-litrów, które generować będą kolejno 136 KM oraz 184 KM mocy.

Kia Sportage zostanie oficjalnie zaprezentowana na początku września, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Kategoria: Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *