Za gorąco? Pomyśl o klimatyzacji

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Klimatyzacja dziś to już standard. Spotkać się z nią możemy w sklepach, zakładach pracy a nawet domach. Chłodne powietrze nie jest też już niczym zaskakującym  w samochodach osobowych.

Ponad 30 stopni ciepła, gorąco, duszno… chyba nie ma wtedy nic lepszego niż orzeźwienie się chłodnym, przyjemnym powiewem. Klimatyzacja zapewnia stały dostęp do świeżego powietrza. Jednak żeby tak było zawsze, musimy ją regularnie serwisować.

Przegląd raz na rok

Na serwis klimatyzacji najlepiej zdecydować się wiosną – nie jest to przypadkowy termin. Jak wszyscy wiemy to właśnie wtedy wszystko kwitnie a temperatury są coraz wyższe, dlatego powinniśmy przygotować pojazd do sezonu pylenia roślin i nadchodzących upałów. Szczególnie dotyczy to samochodów użytkowych, które codziennie pokonują odległe trasy. Usługa profesjonalnego przeglądu układu klimatyzacji dostępna jest w każdym serwisie i nie kosztuje dużo. Więcej zapłacimy za konkretne zabiegi, ale będzie to jeden wydatek na rok.

Sprawna klimatyzacja

Jakie usługi są najczęściej przeprowadzane podczas kompleksowego serwisu klimatyzacji? Dezynfekcja, ale także wymiana filtra przeciwpyłkowego pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z nawiewów. Dzięki temu zwiększymy nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo jazdy. Niesprawna klimatyzacja jest powodem rozwoju licznych mikroorganizmów, jej wydajność chłodzenia znacznie spada, często pojawia się zwiększony hałas, a zużycie paliwa rośnie. Warto dbać o klimatyzację również z innego powodu – nieserwisowana klimatyzacja może u kierowcy powodować duże zmęczenie, co z kolei przekłada się na brak koncentracji. Jazda samochodem z niesprawną klimatyzacją może być po prostu niebezpieczna. Na przegląd warto pojechać również ze względu na pasażerów – nie brakuje alergików, a jazda autem z nieodgrzybioną klimatyzacją spowoduje nie tylko niemiłe zapachy, ale również poważne reakcje alergiczne.

Kategoria: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *