Zbliża się premiera trzeciej generacji Kii Sorento

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosy)

Koreański producent zaprezentował szkice kolejnej, trzeciej już generacji Kii Sorento. Czego możemy spodziewać się po nowym modelu Kii?

kia-carnival-iiiPóki co południowokoreański koncern nie podał oficjalnych danych technicznych swojego najnowszego dzieła. Na razie do Internetu przedostały się dwa oficjalne szkice. Prace nad projektem tradycyjnie monitorować będzie szef marki – Peter Schreyer, który odpowiedzialny jest za tak udaną rewolucję wizualną Kii.

Z samych szkiców można bez problemu wychwycić nawiązania do poprzedniej generacji samochodu. Z przodu w oczy rzuca się charakterystyczny dla marki grill oraz podłużne reflektory. Całości charakteru nadają sporych rozmiarów felgi o cienkich oponach. Wiadomo także, że samochód zostanie stworzony w oparciu o platformę Kii Carnival lub Kii Sedony.

Premiera samochodu w Korei Południowej przewidziana jest na wrzesień bieżącego roku. Trudno oszacować datę europejskiego debiutu trzeciej generacji Kii Sorento, jednak według nieoficjalnych informacji na Stary Kontynent auto ma trafić początkiem 2015 roku.

Kategoria: Newsy
  1. Jestem ciekawy jak kształtować się będzie cena tej nowej Kijanki… ze zdjęć wygląda ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *